Müügitingimused

1. Üldsätted

1.1 Käesolevad GamerGeari. e-poe (edaspidi: e-pood) müügitingimused (edaspidi: tingimused) kehtivad ostmisel GamerGear e-poest internetiaadressilt https://gamergear.ee/. Kauba müüja on SmartCommerce OÜ (edaspidi: müüja), juriidiline aadress Vabaõhumuuseumi tee 5/1-46 Tallinn 13522, registrikood 14638829, tel 53340056, e-posti aadress info@gamergear.ee Tingimused kehtivad kõigi isikute (edaspidi: klient) ja müüja vahel GamerGear e-poe vahendusel kauba ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

1.2. Müüjal on õigus ühepoolselt tingimusi muuta ja täiendada, avaldades uued tingimused internetiaadressil https://gamergear.ee/pages/muugitingimused. Kui klient esitas tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohaldatakse kliendi ja müüja õigussuhtele tellimuse esitamise ajal kehtinud tingimusi.

1.3. Kliendil on võimalik enne ostu sooritamist tingimused salvestada, printida ja vajaduse korral taasesitada ning klient nõustub e-poest ostu sooritamisel tingimustes sätestatuga.

1.4. Tingimustele lisaks kohaldatakse e-poest ostu sooritamisele Eesti Vabariigis kehtivaid õigusakte.

2. Kaupade ostmine ja tellimuse vormistamine e-poes

2.1. Klient valib e-poest välja soovitud kaubad ja lisab ostukorvi.

2.2. Klient kirjutab ostukorvi lehel asuvasse kasti "Pakiautomaadi asukoht" pakiautomaadi asukoha, kust ta soovib tellitud kauba kätte saada. Kui klient ei ole sisestanud pakiautomaadi asukohta, saadetakse tellitud kaup eelnevalt sisestatud aadressile kõige lähimasse pakiautomaati.

2.3. Klient kinnitab ostukorvi ja tasub kauba eest talle sobivas internetipangas. Palume kliendil kontrollida enne arve tasumist, et arves toodud andmed vastavad kliendi tegelikule soovile.

2.4. Pärast kauba eest tasumist tuleb vajutada linki „Tagasi kaupmehe juurde“.

2.5. Tellimuse kinnitamiseks saadetakse kliendile arve ostukorvi kinnitamisel sisestatud e-posti aadressile.

2.6. Veebipoes sooritatud tellimusi käsitletakse tööpäevadel (nt E−R 9.00−17.00). 

2.7. Müüja ja kliendi vahel jõustub müügileping alates kliendi poolt tasutud ostusumma tervikuna laekumisest müüja arvelduskontole.

2.8. Kaupade eest, mida ei õnnestu komplekteerida, maksab Müüja kliendile raha tagasi hiljemalt 14 päeva jooksul.

3. Kaupade hinnad ja maksevõimalused

3.1. Kõik e-poest müüdavate kaupade hinnad on näidatud eurodes ning sisaldavad 20%-list käibemaksu.

3.2. Klient tasub kauba ostmise korral ettemaksuna kauba müügihinna täies ulatuses ning kohaletoimetamise tasu, mis lisandub ostule.

3.3. Kauba müügihinnale lisandub kauba kohaletoimetamise tasu vastavalt ostutingimuste punktis 4.

3.4. Kauba eest saab tasuda ülekandega järgmistes internetipankades: 

-Eesti: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop, Pocopay, Liisi ID ja Finora Capital
-Läti: Swedbank, SEB, Citadele ja Luminor
-Leedu: Swedbank, SEB ja Luminor
-Soome: Aktia, Ålandsbanken, Danske, Handelsbanken, Nordea, Oma Säästopankki, Pohjola, POP Pankki, S-Pankki, Säästopankki

-Kaardimaksed: Visa ja MasterCard

3.5. E-pood jätab endale õiguse teha müügihindades muudatusi.

4. Kaupade kohaletoimetamine


4.1. Eestis toimetatakse kaubad kliendini SmartPOSTi, Omniva või DPD, Lätis ja Leedus Omniva pakiautomaadi, Soomes SmartPOSTi või Matkahuolto kaudu.

4.2. Pakiautomaati jõuab kohale esmaspäevast neljapäevani kuni kella 15.00-ni, ostetud kaup ostu sooritamisest järgmisel päeval; reedest pühapäevani ostetud kaup hiljemalt järgneval teisipäeval. Saaremaa ja Hiiumaa pakiautomaatidesse saabub pakk 2 tööpäeva jooksul.

4.3. Kauba kohalejõudmisest pakiautomaati teavitab klienti SMS-teade, mis sisaldab ukse avamiseks unikaalset uksekoodi. Juhised koodi kasutamiseks ja pakilaeka avamiseks leiab pakiautomaadi puutetundliult ekraanilt.

4.4. Müüja ei vastuta kliendile tekkinud kahju eest, kui müüjast mittetulenevatel põhjustel on kolmandad isikud saanud oma valdusse pakiautomaadi unikaalse koodi ning selle alusel on kaup kätte saadud.

4.5. Juhul, kui klient ei võta kaupa 7 päeva jooksul pakiautomaadist välja, loetakse klient lepingust taganenuks. Väljavõtmata tellimuste ostusumma koos postikuluga tagastame viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

4.6. Kauba kättesaamisel kohustub klient avama tootepakendi ettevaatlikult seda kahjustamata. See on oluline, kui klient soovib kasutada lepingust taganemise õigust. Kui klient on rikkunud pakendit, on müüjal õigus nõuda tekitatud kahju hävitamist.

4.7. Juhul, kui klient avastab kauba kättesaamisel, et talle on saadetud vale või defektne kaup või kaup ei jõua kliendini heas seisukorras ja kinnises pakendis, peab klient kohe ühendust võtma müüja esindajaga, kirjutades info aadressil info@gamergear.ee.

4.8. Müüja vastutab kliendi poolt ostetud kauba eest selle transportimise jooksul. Kauba kättesaamise hetkest läheb kauba kahjustumise või kadumise risk üle kliendile.

4.9. Müüja ei vastuta kliendi tekitatud kahjude või kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või kauba kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida müüja ei saanud mõjutada või ette näha.

5. Kliendi isikuandmete töötlemine


5.1. Müüja kasutab kliendi poolt esitatud isikuandmeid ja andmeid sooritatud ostude kohta kooskõlas isikuandmete kaitse seadusega ulatuses, mis on vajalik kliendi poolt e-poes esitatud tellimuse täitmiseks. Müüja ei edasta kliendi isikuandmeid kolmandatele isikutele, v.a posti- või kullerteenust pakkuvale ettevõtjale ulatuses, mis on vajalik kauba kliendile kättetoimetamiseks.

5.2. Müüjal puudub internetipanga vahendusel kauba eest tasumisel juurdepääs kliendi pangaandmetele.

6. Kaupade tagastamine, lepingust taganemine ja tagasimaksed


6.1. Ostetud kaubad saab soovi korral tagastada. Tagastamise õigus kehtib 14 kalendripäeva jooksul alates kauba kättesaamisest (pakiautomaati tellitud toodetele alates pakiautomaati saabumise teate kättesaamisest) ning seda ka juhul, kui tegemist ei ole puudusega kaubaga.

6.2. SmartPOSTi või Omniva pakiautomaadist kätte saadud tooted võib tagastada pakiautomaadi kaudu, kasutades sama uksekoodi, mida paki kättesaamisel. Ka kullerteenuse kasutamisel võib kaubad tagastada SmartPOSTi või Omniva pakiautomaati.

6.3. Tagasi saadetud kaupade kättesaamise kohta saadab müüja Sinu e-postiaadressile kinnituse.

6.4. Klient võib kasutada lepingust taganemise õigust, kui kaup on kasutamata ja rikkumata. Soovitame kliendil kõik kaubad, mida ta soovitab tagastada, saata tagasi või kohale toimetada ühe korraga. Tagastamisega seotud otsesed kulud kannab klient. Soovitus on tagastada kaup originaal-transpordipakendis, see tagab kauba säilimise transpordil paremini. Tagastus aktsepteeritakse ainult koos täidetud taganemissooviga e-posti aadressil info@gamergear.ee.

6.5. Juhul, kui klient ei lähe 14 kalendripäeva jooksul SmartPOSTi või Omniva pakiautomaadist vastu 7 kalendripäeva jooksul, loetakse klient lepingust taganenuks ning müüja tagastab kliendile ostusumma koos postikuluga viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

6.6. Juhul, kui klient on tehingust taganenud, tagastab müüja kliendile ostusumma koos kohaletoimetamise tasuga viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva arvates kauba tagastamisest müüjale või müüjale tõendi esitamisest selle kohta, et klient on kauba tagasi saatnud. Ostusumma koos postikuluga tagastatakse samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

6.7. Juhul, kui klient on tagastatavat kaupa rikkunud või kahjustanud tahtlikult või hooletuse tõttu, on müüjal õigus nõuda tekitatud kahju hüvitamist.

7. Pretensioonide esitamine ja vastutus


7.1. Müüja vastutab ostetud kaubal ilmneva mittevastavuse eest 2 aasta jooksul alates kauba kliendile üleandmisest.

7.2. Kliendil on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul müüja poole. Teade kauba mittevastavusest tuleb saata müüja e-posti aadressil info@gamergear.ee. Juhul kui ostja ei teavita kauba mittevastavusest käesolevas punktis sätestatud tähtaja jooksul, vabaneb müüja vastutusest kauba mittevastavuse eest.

7.3. Müüja ei vastuta tellimuse täitmisel kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tekkiva kahju või mis tahes muude tagajärgede eest, sealhulgas kohaletoimetamise viivituse eest, kui see on tingitud asjaoludest, mida müüjal ei olnud võimalik mõjutada.

7.4. Müüja ja kliendi vahel tekkivad vaidlused lahendavad pooled läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on kliendil õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse, tarbijakaebuste komisjoni ja/või Harju Maakohtu poole.